BASIN BÜLTENİ
BASIN BÜLTENİ
Yunanistanı Kınıyoruz
Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nden Yunan'a kınama bildirisi Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın Ankara ziyaretindeki çirkin tavırları
16.4.2021
276 tıklama
Ülkemizi ziyaret eden Yunanistan Dışişleri Bakanı'nın görüşmeler bittikten sonra yapılan ortak basın toplantısında giderayak ülkemizi ve asil milletimizi hedef alan tutum ve davranışını kabûl edilemez buluyor ve Yunan Bakanı sergilediği bu tavrından dolayı Türk Dünyası Derneği olarak kınıyoruz.

Kendilerini AB'nin şımarık çocuğu rolünden kurtaramamış bir görüntü vermeye devam etmektedirler.

Türk Dünyası Derneği olarak buradan kendilerine sesleniyoruz. Öncelikle, Batı Trakyada ve Yunanistan'ın değişik bölgelerinde yaşayan soydaşlarımız için, uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak Türk kimliğini dahi söylemekten çekinen ve onları yok sayan aymazlıklarınızdan usandık bıktık.
Sanki bizden alacağınız varmış gibi birde gelip Ankara'da hava atmaya kalkıyorsunuz.

Ortada bir alacak verecek meselesi varsa, bizim alacaklarımız bakiye olarak hâlâ durmaktadır.
Daha düne kadar yüzde yüz Türk toprağı olarak bizlere ait olan (biz bunları sizlerden değil Venediklilerden fethetmiştik) 12 Ada, Girit ve Kıbrıs'ta yaptığınız gaspların hesabı kapanmamışken, bugün kalkıyor karasularını, hava sahasını, mavi vatanı konuşuyorsunuz.

Karasuları 6 mil olupta, hava sahası 10 mil olan dünyada Yunanistan'dan başka hiç bir ülke bulamazsınız. Uçaklarımız belirlenen 6 mil üzere uçmaya kalktığı zamanda hava sahamız ihlâl ediliyor diye sürekli abilerinize şikâyet ediyorsunuz.

Sizlere tavsiyemiz, bölgesel güç olmaktan çıktıp, artık bütün dünyanın kabul ettiği küresel güç konumuna gelen Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle iyi komşuluk ilişkilerinizi geliştiriniz.

Size, ne Avrupa Birliğinden nede başka bir ülkeden zarardan başka fayda gelmez.

Ulkenizde huzur ve istikrar istiyorsanız, bırakın artık şu yerli yersiz aymazlıklarınızıda, komşuluk bağlarınızı güçlendirmeye bakın. Göreceksiniz Türk'ün şevkât ve merhameti sizleride kucaklamaya yetecektir.

Halit Kanak
Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı
  • BASIN BÜLTENİ TÜMÜ
Toplam: 2 Kayıt Bulunmaktadır
Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 2022 Tüm Hakları Saklıdır